Серија А

Ди Марија и Влаховиќ му донесоа убедлива победа на Јуве на стартот од сезоната (ВИДЕО)

Јувентус имаше сигурен старт на новата сезона во Серија А откако на свој терен со убедливи 3-0 го совлада Сасуоло, Анхел Ди Марија и Душан Влаховиќ беа ѕвезди на вечерта. 

И Јувентус ја почна сезоната со три бода, ги израдува навивачите победувајќи го Сасуоло.

Ди Марија имаше одлично деби, со гол и асистенција.
 
Аргентинецот во 26. минута постигна гол за водство на Јувентус од 1-0.
 
Пред крајот на првиот дел на сцена стапи Влаховиќ, врз него беше направен пенал, тој ја изведе најстрогата казна и зголеми на 2-0.
 
По шест минути игра во вториот дел Ди Марија асистираше до Влаховиќ кој даде уште еден гол и ги постави конечните 3-0.

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе