Трансфер експертот на Скај Италија најaви разврска на сагата

Ди Марцио: Барса и ПСЖ го договорија трансферот на Нејмар, недостигаат само потписите на документите

Трансфер експертот на Скај Италија, Џанлука Ди Марцио соопшти дека паднал договор помеѓу Барселона и ПСЖ за Нејмар одново да го облече дресот на „каталонците".

Нејмар се враќа на Камп Ноу, ова го пренесе Џанлука Ди Марцио. Новинарот на Скај Италија, кој обично има добри информации кога е во прашање трансфер пазарот, објави дека има договор помеѓу Барселона и ПСЖ и недостигаат само потписите на документите со што ќе се официјализира зделката.

Тој сепак не откри детали за каков трансфер си подале рака двата клуба.

Од Шпанија пак пристигнуваа демант за сторијата на Ди Марцио. Извори за Мундо Депортиво брифираат дека веста е „лажна“ и „нема вистина во написите“.

МД додава дека преговорите се уште се во тек и тоа на највисоко ниво, денеска во Монако имало средба помеѓу првите луѓе Жозеп Мариа Бартомеу и Насер Ал Келаифи, а контактите ќе продолжат и во следните часови.

Навивачите на Шкендија, „балистите“, уште еднаш ќе навиваат против земјата во која живеат. Овојпат нивната поддршка ќе ја има Косово, кое на 26 март во Скопје ќе излезе на исклучително важен дуел против Македонија.

повеќе

Не ми се верува дека кај нас некој си одбор дебатирал и одлучувал за ова ребрендирање. Повеќе ми личи на пост-празнична летаргија.

повеќе

Потребна е промена на Законот за влада и на Изборниот законик, со која ќе се воведе правилото избор на автентична техничка влада која би владеела за време на изборниот процес, од распуштањето на парламентот до формирањето нова влада односно за време на изборната кампања.

повеќе