Симпатична реакција на дечињата пред почетокот на дуелот помеѓу Макаби и ПСЖ

Детска радост, кога ќе гo видиш Меси и нема да ти се верува (ВИДЕО)

Дечињата на дуелот помеѓу Макаби и ПСЖ имаа интересна реакција кога играчите на ПСЖ се редеа на средината од теренот и пристигна Лео Меси, заборавија на протоколите и тргнаа да го прегрнат својот идол.

Лео Меси е еден од најдобрите фудбалери во историјата, па каде и да се појави привлекува внимание. 

На синоќешниот натпревар помеѓу Макаби Хаифа и ПСЖ, интересна беше реакцијата на дечињата кои беа задолжени да стојат пред тимовите кога се интонираше химната на Лигата на шампионите. 

Играчите на ПСЖ почнаа да се редат на средината од теренот, а детенцата заборавија на протоколите кога го видоа Лео Меси и тргнаа да го прегрнат својот идол.

Одлучната изборна победа на италијанската десница овозможува нејзиниот лидер да биде првата жена премиер во Италија и прва која тврди дека недвосмислено има постфашистичко потекло.

повеќе

Нов фронт за работа на градежните фирми на веќе изградените згради (и куќи) треба да биде топлинската изолација.

повеќе

Во Македонија не постои никаква забрана за конверзиона терапија, а лиценцираните психолози што може да се јават како спроведувачи или наведувачи на ваква „терапија“, за жал, не сносат никакви последици.

повеќе