Потегот на мечот

Детето кое додава топки може да им држи часови на фудбалерите на Осогово (ВИДЕО)

Осогово го загуби и регионалното дерби против Саса, а потегот на мечот беше дело на детето кое собира топки зад голот. 

Осогово е хит на социјалните мрежи, но на теренот не му оди. Синоќа загуби на свој стадион од Саса со 5-2. Фудбалерите на кочанскиот тим имаа уште една очајна претстава.
 
Потегот на денот го направи детето кое додава топки позади голот. Тој има штоп каков што нема никој од играчите на Осогово.
 
Осогово нема добра фудбалска сегашност, но можеби има светла иднина.

„Новото нормално“ неизбежно со себе ќе носи неизвесност и страв бидејќи заканата од вирусот наѕира во позадина и не може да се искорени.

повеќе

„Шарената револуција“ беше енергија и граѓански порив за промени. Малку застранивме.

повеќе