Евро 2020

Дешам го објави составот на Франција, Бензема по шест години се врати во репрезентацијата

По шест години пауза Карим Бензема повторно доби повик да заигра за француската репрезентација, Дидие Дешам го објави списокот од 26 фудбалер за Европското првенство. 

Тоа што беше најавено сега е и официјално, Карим Бензема е во составот на Франција за Европското првенство.
 
По скандалот со Метју Валбуена во 2015 година, Бензема беше исфрлен од репрезентацијата, дури по шест години Дешам го врати назад.
 
Составот на Франција за ЕП:
 
Голмани: Хуго Лорис, Стив Манданда, Мајк Мањан 
 
Одбрана: Бенџамин Павар, Рафаел Варан, Леао Дубои, Преснел Кимпембе, Курт Зума, Жуле Кунде, Лукас Ернандез, Лукас Дињ, Клемен Ленгле
 
Среден ред: Пол Погба, Нголо Канте, Адриен Рабио, Муса Сисоко, Толисо, Лемар
 
Напад: Карим Бензема, Килијан Мбапе, Антоан Гризман, Кингсли Коман, Маркус Турам, Оливие Жиру, Висам Бен Једер, Осман Дембеле.

Законот за високо образование јасно и прецизно ја пропишува постапката за избор во наставно-научни и соработнички звања на високообразовните институции во нашата држава-Македонија.

повеќе

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе

ДУИ, која по конфликтот го вееше албанското црвено - црно знаме, потоа синото, на следните избори ќе го вее зеленото.

повеќе