Лига Европа

Десеткуваниот Наполи загуби од Гранада, Антверпен и Ренџерс одиграа луд натпревар (ВИДЕО)

Наполи и Елиф Елмас се поразени со 2-0 на гостувањето кај Гранада во првиот натпревар од шеснаесетфиналето од Лига Европа, Анверпен и Ренџерс одиграа луд меч со два пресврти и седум погодока.

Наполи десеткуван од повреди со само 12 првотимци и голман, вечерва загуби од Гранада со 2-0 и ќе треба добро да се помачи на реваншот за седум дена доколку сака да го продолжи настапот во Лига Европа.

Се беше решено на средината од првото полувреме, Ерера погоди за 1-0 во 19. минута а Кенеди зголеми на 2-0 во 21. минута.

Нашиот Елиф Елмас одигра цел натпревар, но не можеше да стори ништо за подобар резултат на Наполи на гостувањето во Шпанија.

Антверпен и Ренџерс одиграа луд натпревар со седум погодоци. Гостите поведоа, но домаќините со два доцни гола во првото полувреме, заминаа на пауза со предност од 2-1.

Ренџерс изедначи по еден час игра, за Антверпен да поведе со 3-2 во 66. минута. Избраниците на Џерард сепак не се октажаа и со два гола во финишот стигнаа до триумф од 3-4.

Бенфика и Арсенал одиграа 1-1, Ајакс со 1-2 славеше кај Лил, Шахтар со 0-2 го совлада Макаби Тел Авив, со ист резултат победи и Виљареал на гостувањето кај Салцбург а Молде и Хофенхајм одиграа 3-3.

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе

ДУИ, која по конфликтот го вееше албанското црвено - црно знаме, потоа синото, на следните избори ќе го вее зеленото.

повеќе

Што правите министерке, кога ќе посетите еден приватен или државен иниверзитет за да видите што навистина се случува.

повеќе