Ла Лига

Дербито на Местаља заврши без победник, Родриго со мајсторија донесе бод за Валенсија (ВИДЕО)

Валенсија и Атлетико Мадрид ги поделија бодовите на Местаља, гостите поведоа преку Кореа а Родриго со мајсторија донесе бод за домаќините.

Дерби пресметката на Местаља заврши без победник. Атлетико Мадрид поведе, но Валенсија во вториот дел се избори за бод.

Резултатот беше отворен во 26. минута. Гризман приреди магија и со мајсторско додавање ја измести целата одбра на Валенсија, па Анхел Кореа имаш лесна задача и прецизно биеше крај стативата за 0-1.

„Лилјаците“ изедначија во 56. минута преку Родриго, кој е желба на Хулен Лопетеги и Реал Мадрид. Напаѓачот одлично прими една топка на гради и го исфрли Годин за потоа неодбранливо да бие под пречката за 1-1.

Подгорица во 2019 година ќе добие споменик на Јосип Броз Тито.

Mоменталната правна поставеност на урбанистичкото планирање не обезбедува соодветна судска заштита на граѓаните.

А кои се играчите на игрите на среќа? Во огромен број тоа се токму оние лица со просечни примања и пензионери