Ла Лига

Дербито на Местаља заврши без победник, Родриго со мајсторија донесе бод за Валенсија (ВИДЕО)

Валенсија и Атлетико Мадрид ги поделија бодовите на Местаља, гостите поведоа преку Кореа а Родриго со мајсторија донесе бод за домаќините.

Дерби пресметката на Местаља заврши без победник. Атлетико Мадрид поведе, но Валенсија во вториот дел се избори за бод.

Резултатот беше отворен во 26. минута. Гризман приреди магија и со мајсторско додавање ја измести целата одбра на Валенсија, па Анхел Кореа имаш лесна задача и прецизно биеше крај стативата за 0-1.

„Лилјаците“ изедначија во 56. минута преку Родриго, кој е желба на Хулен Лопетеги и Реал Мадрид. Напаѓачот одлично прими една топка на гради и го исфрли Годин за потоа неодбранливо да бие под пречката за 1-1.

Република Македонија е мала држава на Балканот чија основна цел е опстанокот во меѓународните односи и грижа за благосостојбата на сопствените граѓани.

повеќе

Заев побара од дипломатите да се воздржуваат од активности меѓу гласачите спроти референдумот, а онаа од поддржувачите не му пречи.

повеќе

Македонија по оваа авантура нема каде да се врати и единствениот пат по кој треба да тргне е патот на внатрешно реформирање и интраетничко помирување и обединување.

повеќе