Карабао Куп ждрепка

Дербито на Манчестер во полуфиналето од Карабао Купот во Англија

Веднаш по последниот четвртфинален меч меѓу Евертон и Манчестер јунајтед, беше извршена ждрепката за полуфиналните натпревари која донесе градско дерби.

 

Манчестер јунајтед против Манчестер Сити е едниот полуфинален дуел.

А градски двобој е и мечот меѓу Тотнем против Брентфорд.

Тотнем на Жозе Мурињо е огромен фаворит за пласман во финалето, а многу понеизвесен ќе биде дуелот меѓу Јунајтед и Сити.

Полуфинале Карабао куп:

Манчестер јунајтед - Манчестер Сити

Тотнем - Брентфорд

Во македонскиот интернет простор постојано се појавуваат и гаснат портали, со што засекогаш исчезнуваат и објавените содржини.

повеќе

Пред неколку недели се наврши една година од почетокот на пандемијата. Ковид-19 ги разоткри системските проблеми во здравствениот систем и другите институционални гранки на Косово.

повеќе

Ако не се претвориме во систем на вакцинални касти („Тргни ги твоите Астразенека-шепи од мојот Фајзер-дедо“), може да застраниме кон вакцинални пасоши со сомнителна валидност („Врвката на оваа пропусница не е во нијанса одобрена од СЗО!“).

повеќе