НБА

Денвер го победи Лејкерс и се врати во живот (ВИДЕО)

Денвер со 114:106 го победи Лос Анџелес Лејкерс и намали на 2-1 во финалната серија на западот, трипл-дабл на Леброн Џејмс не беше доволен да се избегне поразот. 

Финалната серија на западот е жива, Денвер Нагетс го добија третиот натпревар против Лејкерс и намали на 2-1.
 
Лејкерс имаше водство само во првата половина од првиот период, потоа Денвер ја презема контролата на мечот, во неколку наврати имаше предност дури и од 20 поени разлика, на крајот победи со 114:106.
 
Мареј беше најдобриот играч кај Денвер, постигна 28 поени, имаше 12 асистенции и осум скока, Грант реализираше 26, а Никола Јокиќ 22 поени и 10 скокови.
 
Кај Лејкерс извонредна партија имаше Леброн Џејмс кој постигна трипл-дабл, 30 поени, 10 скокови и 11 асистенции, Ентони Дејвис постигна 27 поени.
 

На светов има доволно место и за доктори и за антиваксери, и за научници и инженери, како и за рамноземјани и антимаскери, за уметници и фантазери.

повеќе

Во Законот кој е предложен воопшто не се цели на попишување на реалната состојба на терен, туку се цели на попишување на сите возможни граѓани заради задоволување на политички цели.

повеќе

Веќе е јасно дека светот никогаш нема да биде ист по завршувањето на пандемијата и дека последиците ќе креираат нови образовни можности.

повеќе