Куп на Шпанија

Дембеле погоди за полуфинале на Барселона во Купот на Шпанија (ВИДЕО)

Барселона со минимални 1-0 го совлада Реал Сосиедад и се пласираше во полуфиналето од Купот на Шпанија, Усман Дембеле беше стрелец на единствениот гол. 

Работата за Барселона беше олеснета во 40. минута кога Мендез доби црвен картон, Реал Сосиедад остана со фудбалер помалку.
 
По седум минути игра во второто полувреме Дембеле од странична позиција биеше силно и постигна гол за водство на Барселона од 1-0 кое значеше и полуфинале.
 

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе