„Ѓаволите“ пред првиот трансфер ова лето

Делегација на Манчестер јунајтед е во Амстердам за да го договори првото засилување за Тен Хаг

Медиумите од Англија пренесуваат дека делегација на Манчестер јунајтед е во Амстердам со цел да го договори трансферот на Антони, Бразилецот треба да биде првото засилување за Ерик тен Хаг.

„Ѓаволите“ се поврзуваат со голем број на имиња, но до овој момент нема пристигнато потврда за ниту еден трансфер. Сепак, работите можат да се променат во брзо време, Сан пренесува дека делегација на Манчестер јунајтед денеска ќе биде во Амстердам со цел да го договори Антони.

Манчестер јунајтед е подготвен да плати 40 милиони фунти за услугите на Бразилецот и да го направи прво засилување во ерерата на Ерик тен Хаг.

22 годишниот Антони имаше солидна сезона со 12 погодоци и 10 асистенции на 33 натпревари, голема заслуга за ова има Ерик тен Хаг.

Кога пристигна веста дека стратегот го напушта Ајакс и се сели во Манчестер јунајтед, Бразилецот на социјалните мрежи напиша: „Ти благодарам за се што ме научи. Ако некогаш ти затребам, знај дека ќе бидам покрај тебе“.

Македонија нема рециклирачки капацитет за пластичната амбалажа, а со увозот на ѓубре како гориво во индустријата, станува и неофицијална депонија на ЕУ.

повеќе

Влијанието на корупцијата врз економијата е значајно. Корупцијата може да доведе до неефикасност и погрешна распределба на ресурсите, да ги обесхрабри странските инвестиции и да ја поткопа конкурентноста на фирмите.

повеќе

Почнавме со спротивставени мислења околу Законот за работни односи, со кој недела се прогласува за неработен ден. Завршивме на Уставен суд.

повеќе