Се решава иднината на напаѓачот

Делегација на Барса патува во Париз, „каталонците“ нудат 80 милиони евра плус Кутињо за Нејмар

Во Париз треба да има состанок помеѓу ПСЖ и Барселона, „каталонците" за ангажман на Нејмар ќе понудат 80 милиони евра плус услугите на Филипе Кутињо.

Оваа недела може да се разреши иднината на Нејмар. Утрово од Шпанија беше пренесено дека делегација на Барселона ќе отпатува во Париз. Директорот Бордас, техничкиот секретер Абидал и човекот од доверба Кури ќе имаат состанок со спортскиот директор Леонардо.

Од Франција сега пристигнуваат нови информации, „Ле Парисиен“ открива детали од понудата. Весникот вели дека предлогот на „каталонците“ е вреден 60 милиони евра, со бонуси сумата може да се искачи до 80 милиони евра, плус услугите на Филипе Кутињо.

Останува да се види дали ова ќе биде доволно за ПСЖ да прифати продажба. Изминатиов период се говореше дека „светците“ бараат најмалку 100 милиони евра (некои извори дури говореа и 140 милиони евра).

Минатата недела, Сирија повторно беше на врвот на меѓународните вести. Земјата, која долги години е вклучена во борбата против екстремистичките групи, повторно се соочи со нов бран на агресија и воена акција. Во средата, на 9 октомври, турската армија, заедно со сириските антивладини бунтовници, го започна маршот кон североисточните делови на оваа земја што предизвика жестоки борби.

повеќе

Добар изборен систем треба да биде репрезентативен, но и да овозможува ефикасно владеење.

повеќе

Луѓето можете и ги задржите во сопствената земја - ако им е добро.

повеќе