Серија А

Дејан Станковиќ би можел да си замине од Црвена звезда и да се пресели во Серија А

Дејан Станковиќ би можел тренерската кариера да ја продолжи во Серија А, Сампдорија сака да го ангажира српскиот стратег. 

Фабрицио Романо открива дека по поразот од Лацио, Сампдорија му подготвува отказ на тренерот Роберто Даверса.
 
Раководството сака нов тренер да им биде Дејан Станковиќ.
 
Станковиќ во моментов е под договор со Црвена звезда, но Сампдорија планира да почне преговори за негов ангажман.

Продолжува активноста на копачите, крановите и мешалките за цемент додека самите Албанци се протерувани од градот. 

повеќе

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе