Поддршка од тренерот

Дејан Ловрен откри каква порака добил од Клоп по победата над Англија

Дејан Ловрен е еден од лидерите во хрватската репрезентација која го живее сонот кој тешко беше да се замисли пред Мундијалот.

Ловрен во изминатите години е еден од најкритикуваните дефанзивци, но откако стигна до финалето со Хрватска самиот се пофали дека е еден од најдобрите.
 
Очигледно е дека на Ловрен тешко му паѓаа сите навреди на негова адреса, па откако со Ливерпул играше финале и со Хрватска направи неверојатен успех на Светското првенство имаше добра подлога да им врати на критичарите.
 
Ловрен открива дека добил порака од Јирген Клоп во која тој му пишал дека е горд на него.
 
„Се изненадуваш што Клоп ми прати порака. Ми рече дека е горд на тоа што сме го постигнале на Светското првенство. Знае низ што се поминав“, изјави Ловрен.
 
„Јирген е навистина добар човек и во најтешките моменти секогаш беше со мене. Го ценам тоа и му благодарам што ми прати порака“.
 

Граѓаните сѐ повеќе ја согледуваат неопходноста од непартиска форма на самоорганизирање.

повеќе

Придобивките од дрвјата за урбаниот екосистем и квалитет на воздухот можат да се зголемат со систематско планирање на зелениот простор. Дизајнирањето на зелените простори во градовите треба да ја опфати и функцијата за чистење на воздухот.

повеќе

На Грците не им е важно дали вечно ќе ја нарекуваат соседната земја „Скопје“, или дали соседите утре сами ќе почнат да се нарекуваат „Република на Осамениот Бор“. Она што ним навистина им е важно е како ја нарекува остатокот од светот.

повеќе