Неславен почеток на престојот во Интер Мајами

Деби за заборав: Игуаин промаши пенал, па ќе се тепаше со противничките играчи (ВИДЕО)

Гонзало Игуаин имаше неславно деби за тимот на Дејвид Бекам, најголемата ѕвезда на Интер Мајами беше далеку од импресивен.

Интер Мајами загуби со убедливи 3-0 на гостувањето кај Филаделфија Унион.

Игуаин имаше шанса да дебитира со гол, но беше многу непрецизен од белата точка. Противничките играчи некоректно тргнаа да му се смеат во лице за промашувањето по што тој влезе во жесток вербален дуел со нив.

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе