Лига на шампиони квалификации

Деби на Барди за Трабзонспор, Ристовски и Адеми одиграа по 90 минути за Динамо Загреб

Енис Барди ги одигра првите минути во дресот на Трабзонспор откако во игра влезе во второто полувреме на мечот во Копенхаген кој го добија домаќините со 2-1, загуби и Динамо Загреб кај Бодо/Глимт со 1-0. 

ФК Копенхаген имаше водство од 2-0 кога во 58. минута во игра влезе Енис Барди. 20 минути подоцна Трабзонспор успеа да го намали резултатот на 2-1 што беше и конечен исход на мечот.
 
Ова беа првите минути на Енис Барди во дресот на Трабзонспор.
 
Турскиот тим се враќа со активен резултат, ќе биде жестока атмосферата на реваншот.
 
Стефан Ристовски и Аријан Адеми одиграа по 90 минути за Динамо Загреб кој со 1-0 загуби на гостувањето кај Бодо/Глимт.
 
Во третиот денешен меч од плејофот за влез во Лигата на шампионите, Глазгов Ренџерс и ПСВ Ајндховен одиграа нерешено 2-2.

Постои нужна потреба од прилагодување на студиските програми, соодветните силабуси и наставниот курикулум на реалната потреба на пазарот на труд во државата.

повеќе

Во текот на оваа и претходната година, инфлацијата ја задуши македонската економија. 

повеќе

Одлучната изборна победа на италијанската десница овозможува нејзиниот лидер да биде првата жена премиер во Италија и прва која тврди дека недвосмислено има постфашистичко потекло.

повеќе