Легендата на Рома се сели во Јужна Америка

Де Роси нема да се пензионира, ќе игра во Бока Јуниорс

Даниеле Де Роси одлучи да продолжи да игра фудбал, но нема да остане во Серија А, изборот паднал на Бока Јуниорс.

Легендата на Рома, Даниеле Де Роси е на добар пат да стане засилување на Бока Јуниорс.
 
Тој имаше понуди од Фиорентина, Болоња, Лос Анџелес и од јапонски клубови, но Бока Јуниорс ја добива трката по неговиот потпис.
 
Според „Кориера дело Спорт“, Де Роси се очекува во петок или сабота да отпатува во Буенос Аирес каде треба да биде комплетиран трансферот.

Сега, кога нашата држава ја предводат анационални лидери, кога супериорната бугарска власт смрди од агресивен национализам, ќе биде тешко да се изгради цврсто пријателство.

повеќе

Иако Буџетот 2020 е популистички, сепак со цврстите ставови за отфрлање на субвенциите за возила и за промена на даночната политика на СДСМ, како и во идејата за понатамошно отворање на Министерството за финансии се наѕира дека Ангеловска знае што прави.

повеќе

Да се стави точка на великобугарскиот шовинизам е насловот позајмен од едно писмо напишано во јули 1946 година од Илинденската организација до Владата на слободна Македонија.

повеќе