Легендата на Рома се сели во Јужна Америка

Де Роси нема да се пензионира, ќе игра во Бока Јуниорс

Даниеле Де Роси одлучи да продолжи да игра фудбал, но нема да остане во Серија А, изборот паднал на Бока Јуниорс.

Легендата на Рома, Даниеле Де Роси е на добар пат да стане засилување на Бока Јуниорс.
 
Тој имаше понуди од Фиорентина, Болоња, Лос Анџелес и од јапонски клубови, но Бока Јуниорс ја добива трката по неговиот потпис.
 
Според „Кориера дело Спорт“, Де Роси се очекува во петок или сабота да отпатува во Буенос Аирес каде треба да биде комплетиран трансферот.

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе