Големото засилување за дефанзивата на Јуве

Де Лихт слета во Торино, утре потпишува за Јувентус (ВИДЕО)

Матијс де Лихт е во Торино, утре треба да ги помине медицинските тестови и да стави потпис на договор со Јувентус.

Големото засилување во дефанзивата на Јувентус, Матијс де Лихт е веќе во Торино каде што утре ќе го комплетира трансферот.
 
Јувентус на својот твитер профил објави снимки од слетувањето на Холанѓанецот.

Граѓаните и општата јавност исто така се важен штит за укажувачите.

повеќе

Вчера оправдано доминираше веста дека „Макрон ќе поддржи преговори за Македонија и Албанија ако ЕК препорача во март“.

повеќе

Албанија мора отворено да каже, дека обидите на Софија за асимилација на Македонците во Албанија како Бугари не се добрососедство, туку отворен напад.

повеќе