Големото засилување за дефанзивата на Јуве

Де Лихт слета во Торино, утре потпишува за Јувентус (ВИДЕО)

Матијс де Лихт е во Торино, утре треба да ги помине медицинските тестови и да стави потпис на договор со Јувентус.

Големото засилување во дефанзивата на Јувентус, Матијс де Лихт е веќе во Торино каде што утре ќе го комплетира трансферот.
 
Јувентус на својот твитер профил објави снимки од слетувањето на Холанѓанецот.

Ајде од понеделник да се посветиме сериозно на „носење на Европа" во нашата држава.

повеќе

Улогите на „добар и лош полицаец“ ќе ги играат кон нас уште долго, доколку не сфатиме дека со итроманска политика не се може подалеку од Табановце до Богородица.

повеќе

Неделава, владите на ЕУ повторно решија да го одложат започнувањето на преговорите за пристапување со земјите кандидати Албанија и Северна Македонија, што претставува историска грешка - бидејќи безбедноста и стабилноста на Унијата зависат од трансформацијата на југоистокот.

повеќе