Големото засилување за дефанзивата на Јуве

Де Лихт слета во Торино, утре потпишува за Јувентус (ВИДЕО)

Матијс де Лихт е во Торино, утре треба да ги помине медицинските тестови и да стави потпис на договор со Јувентус.

Големото засилување во дефанзивата на Јувентус, Матијс де Лихт е веќе во Торино каде што утре ќе го комплетира трансферот.
 
Јувентус на својот твитер профил објави снимки од слетувањето на Холанѓанецот.

Неопходно е да се допрецизира законот со што би се овозможило одреден дел од финансиски средства да се пренасочат кон делот на општествена одговорност на приредувачите на игри на среќа со цел подобрување на спортската инфраструктура.

повеќе

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе