Наполи

Де Лаурентис кон фановите: Трпение, до крајот на преодниот рок може да има интересни работи

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис им порача на фановите на неговиот клуб да бидат трпеливи бидејќи до крајот на преодниот рок можат да се случат интересни работи.

Наполи се обидува да го засили тимот за следната сезона, а нареден кој треба да дојде е Елиф Елмас, покрај македонскиот фудбалер се очекуваат уште неколку засилувања до крајот на летниот преоден рок.
 
Би сакал да можам да се сликам со сите вас, но невозможно е“, рече Де Лаурентис на средба со фановите.
 
„Што се однесува до трансфер пазарот, треба да бидете трпеливи бидејќи преодниот рок завршува на 2 септември, па дотогаш може да се случат многу интересни работи“.
 
„Ние преговараме со тие за кои сме заинтересирани, но сега не треба да правиме сцени од тоа“.

(Текстот е одговор на колумната „Сите нации се модерни конструкти" од д-р Љубица Спасковска објавена на МКД.мк, 1 август)

повеќе

На мојот пријател, овчарот Митко му реков: „Дојде време ти, јас, сите граѓани на Македонија да си го вратиме суверенитетот на оваа наша држава".

повеќе

Неопходно е да се допрецизира законот со што би се овозможило одреден дел од финансиски средства да се пренасочат кон делот на општествена одговорност на приредувачите на игри на среќа со цел подобрување на спортската инфраструктура.

повеќе