Претседателот на Наполи ќе покаже строгост

Де Лаурентис ќе ги казни водачите на бунтот во Наполи, тројца ќе избрка, а Инсиње веќе нема да биде капитен?

Според италијанските медиуми, претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис ќе ги казни водачите на бунтот во тимот кои решија да го прекинат карантинот. 

Алан, Дрис Мертенс и Хозе Каљехон ја имале главната улога во бојкотот на играчите на Наполи кои на своја рака одлучија да го прекинат карантинот.
 
Мертенс и Каљехон чии договори истекуваат по крајот на сезоната, веројатно ќе го напуштат клубот во јануари.
 
А „Кориере дело Спорт“ пишува дека Алан имал жестока конфронтација во соблекувалната со потпретседателот Едуардо Де Лаурентис, ситуацијата речиси излегла од контрола.
 
Алан се поврзуваше со ПСЖ во минатото, голема е веројатноста и тој да замине во јануари.
 
Весникот тврди дека Лоренцо Инсиње ќе ја загуби капитенската лента поради стие овие случувања.
 
Претседателот Аурелио Де Лаурентис сака да го исчисти составот од бунтовниците, или барем да покаже пример со некои од фудбалерите како би ја вратил контролата над тимот.
 
Не е исклучено наскоро да се случи и тренерска промена, Карло Анчелоти да замине од Наполи.

Бидејќи знаеме да се перчиме со секој што потекнал од нашиве простори, дури и до илјадито колено наназад (од Аминта III до Симона Халеп), јас ќе ја искористам приликава за да се погордеам со македонските гени на еден извонреден музичар: Васил Хаџиманов.

повеќе

Коста Абрашевиќ, Гоце Делчев... и десетици илјади современици кои потпишале дека „по род се...", за да можат да патуваат и да работат во ЕУ државите.

повеќе

Наместо ефтини штосови на прес конференциите на СДСМ, ВМРО и ДУИ, на кои во несвест паѓаат само  партиските послушници, нивните лидери треба да одговорат на конкретни прашања.

повеќе