Примера

Де Јонг е херојот на Барселона, гол и асистенција за победа кај Елче (ВИДЕО)

Барселона со 2-0 победи на гостински терен кај Елче, Френки Де Јонг со гол и асиситенција беше главниот играч на каталонскиот тим на овој натпревар. 

Меси денеска не беше во составот на Барселона, но Френки Де Јонг истапи и обезбеди победа.
 
На пет минути пред крајот на првото полувреме тој даде гол за водство од 1-0, а во 89. минута му асистираше на Пуџ за конечна победа од 2-0.

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе

Предвидувањата за тоа дека ќе дојде денот кога Бугарија ќе ги искористи пасошите кои Софија така лесно им ги даваше на македонските државјани почнуваат да се остваруваат.

повеќе

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе