Медиумите најавуваат разврска на иднината на Шпанецот

Де Хеа станува најплатен во Манчестер јунајтед, голманот ставил потпис на нов договор

Давид Де Хеа ќе стане најплатен на „Олд Трафорд" со примања од 15 милиони евра нето по сезона, Дејли Рекорд пишува дека голманот ставил потпис на нов четиригодишен договор.

За иднината на Шпанецот се пишува долго, тој е обврзан кон „ѓаволите“ до 30. јуни 2019, веќе во јануари може да потпише пред договор со друг клуб, но Манчестер јунајтед сака да го задржи и двете страни се во преговори.

Кога Манчестер јунајтед беше на турнеја во Австралија на стартот од подготовките за новата сезона, речиси сите медиуми од „островото“ пренесоа дека конечно паднал дил за нов договор на голманот. Се говореше дека официјално соопштение ќе пристигне по враќањето во Манчестер, но се уште нема никаков абер.

Според денешното издание на Дејли Рекорд, Давид Де Хеа ставил потпис на четиригодишен договор со опција за уште додатни 12 месеци според кој ќе биде најплатен на Олд Трафорд со 15 милиони евра нето по сезона.

За иднината на Шпанецот синоќа говореше и Оле Гунар Солшер кој изрази надеж дека наскоро ќе пристигнат добри вести.

„Прилично сум убеден дека ќе пронајдеме заеднички јазик. Давид никогаш не ми кажал нешто друго освен дека го обожава овој клуб и дека сака да остане. Се надевам дека ситуацијата наскоро ќе се реши“ - вели Норвежанецот.

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе