Солскјер треба да определи нов капитен

Де Геа: Би бил многу среќен ако сум капитен на Манчестер јунајтед

Голема е веројатноста дека Давид де Геа ќе биде новиот прв капитен на Манчестер јунајтед откако ќе го потпише новиот договор.

Де Геа наскоро треба да стави потпис на нов договор со Манчестер јунајтед според кој ќе заработува помеѓу 350.000 и 375,000 фунти неделно.

Оле Гунар Солскјер треба да назначи нов капитен по заминувањето на Антонио Валенсија, според него во игра се Пол Погба, Крис Смолинг, Ешли Јанг и Давид Де Геа.

Де Геа кој во Јунајтед дојде од Алтетико Мадрид во 2011 година е подготвен да ја преземе одговорноста.

„Бев капитен на некои натпревари. Се разбира неверојатно е да се биде капитен на клуб како Манчестер јунајтед и да се брани овој беџ“, вели Де Геа.

„Неверојатно е, се разбира ќе бидам многу, многу среќен да сум капитен“.

„Ова е моја девета сезона, се чувствувам како еден од најискусните играчи тука. Тоа треба да го покажам на теренот и да помогнам младите играчи да сфатат што значи да се игра за Манчестер јунајтед“.

„Треба да напредуваме многу. Ние сме Манчестер јунајтед и треба да се бориме за трофеи“.

„Кога ќе го ставите овој беџ, тоа значи борба за победа, да го дадете најдоброто од себе и да го однесете тимот повторно на врвот“.

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе