Славниот Бразилец се врати дома

Дани Алвес е новата десетка на Сао Пауло (ФОТО)

Легендарниот бразилски фудбалер, Дани Алвес се врати во својата татковина откако стави потпис на договор со Сао Пауло. 

Сао Пауло се пофали дека го обезбеди потписот на Дани Алвес и тоа до декември 2022 година.
 
Интересно Алвес ќе го носи дресот со бројот десет кој обично им припаѓа на офанзивните фудбалери.
 
Тој сениорската кариера ја почна во Бахиа каде играше само една година, во 2002 се пресели во Севиља, а го носеше дресот и на Барселона, Јувентус и ПСЖ. Сега се враќа во Бразил иако се предвидуваше дека ќе одигра барем уште една сезона во Европа.
 

Ако идниот премиер биде македонски Албанец и ако успее сите граѓани на Македонија да се поклонуваат под едно знаме, тогаш – зошто да не!

повеќе

Стана премногу вообичаено да се слушнат повици за брза и сериозна одмазда како одговор на недокажани престапи на говорот и мислата, велат Ноам Чомски, Џ.К. Роулинг и 150 други интелектуалци во отворено писмо до јавноста.

повеќе

Додека повеќето земји во светот се соочуваа со двојна, здравствена и економска криза, Косово преминуваше во тројна криза заради политичките случувања.

повеќе