СП 2022

Далиќ: Не сме нормални

Селекторот на Хрватска, Златко Далиќ вели дека ова е победа за хрватскиот народ. 

Хрватска направи големо изненадување откако го исфрли Бразил од Светското првенство победувајќи го на пенали.
 
Бразилците беа главни фаворити на овој Мундијал, но си одат дома благодарение на Хрватите кои повторно играат моќно Светско првенство.
 
„Ова е победа за хрватскиот народ. Секоја чест на дечките. Го исфрливме најголемиот фаворит. Ова е Хрватска. Никогаш не не потценувајте, јас го реков тоа. Ова не е наш крај, одиме понатаму. Ова е победа на Хрватска во која сите дадоа свој максимум. Уживајте хрватски бранители, ова беше и за вас. Ние не сме нормални!“, рече Далиќ.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе