Атмосферата во Барселона е тензична

Дали Роналдо се крие зад војната помеѓу Меси и помошникот на Сетиен? Спорна е една објава од 2015

Изминативе два дена е прилично тензично во Барселона, фудбалерите предводени од Лео Меси се свртеа кон Кике Сетиен, и особено неговиот помошник Едер Сарабија, а зад војната може да се крие Кристијано Роналдо.

Барселона против Селта испушти нови два бода во трката за титилата, „каталонците“ примија гол во финишот од мечот, па медиумите пишуваа дека во соблекувалната на „Балаидос“ настанала жестока кавга.

Потоа пристигнаа извештаи дека во неделата бил одржан нов состанок на кој било прилично тензично. Фудбалерите предводени од Лео Меси и Луис Суарез имале примедби за однесувањето на помошникот на Кике Сетиен, и побарале од тренерот директно да комуницираат со него наместо да добиваат инструкции од неговите асистенти.

Во меѓувреме беше објавено и видео од една од паузаите за ладење на дуелот со Селта на кое Лео Меси не го рецка Едер Сарабија и два пати одби да ги слушне советите на помошникот.

Медиумите сега пишуваат дека зад војната на Камп Ноу може да се крие Кристијано Роналдо.

Имено, во 2015, кога Португалецот настапуваше во дресот на Реал Мадрид, Едер Сарабија на Твитер напишал, „Никогаш нема да има подобар голгетер од Кристијано“ и го ставил хаштахот ЦР7.

Постојат различни фактори кои влијаат на нивото на ризик кога станува збор за перење пари. Тоа може да биде од клиенти, региони, производи или ризик од финансиски инструменти. Разбирањето на овие ризици, како и факторите што придонесуваат, им овозможува на надлежните органи многу поефикасно да се заштитат од перење пари поврзано со корупција.

повеќе

Ако идниот премиер биде македонски Албанец и ако успее сите граѓани на Македонија да се поклонуваат под едно знаме, тогаш – зошто да не!

повеќе

Стана премногу вообичаено да се слушнат повици за брза и сериозна одмазда како одговор на недокажани престапи на говорот и мислата, велат Ноам Чомски, Џ.К. Роулинг и 150 други интелектуалци во отворено писмо до јавноста.

повеќе