Реал Мадрид

Дали последниот твит на Роналдо е коментар за враќањето на Зидан во Реал Мадрид? (ФОТО)

Реал Мадрид денеска и официјално го назначи Зинедин Зидан за нов тренер, тој се враќа по пауза од само неполна година.

Кристијано Роналдо и Зинедин Зидан заедно го напуштија Реал Мадрид. Но Зизу брзо се врати на Сантијаго Бернабеу.
 
По веста за неговото враќање, Кристијано Роналдо на својот твитер профил објави слика од себе си и над неа палец во знак ја „лајк“, можеби ироничен можеби не. Многумина сметаат дека оваа негова објава е поврзана со враќањето на Зидан.

Кој беше против осудата на комунизмот. За работите да станат појасни.

повеќе

Со потпишувањето на Преспанскиот договор се чинеше дека се отстрани единствената пречка за македонската интеграција во ЕУ и НАТО.

повеќе

Демонизирањето на Исламот и неговото постојано поврзување со тероризмот е загрижувачка појава во светот, а и на Балканот.

повеќе