Во прашање се денови за комплетирање на голема зделка

Дали Манчестер јунајтед ја има добитната формула за трансферот на Санчо?

Голем број на извори пишуваат дека Манчестер јунајтед во следните денови ќе го ангажира Џејдон Санчо, „ѓаволите" и Борусија Дортмунд се многу блиску до компромис.

Џејдон Санчо е на чекор до враќање на „островото“. Се верува дека преговорите помеѓу Манчестер јунајтед и Борусија Дортмунд се во напредна фаза и во следните денови може да пристигне официјална потврда.

„Ѓаволите“ имаат формула со која веруваат дека „милионерите“ ќе дадат амин за реализирање на трансферот.

Манчестер јунајтед сака да го купи Џејдон Санчо на рати, односно сега да плати 70 милиони евра, 30 милиони евра во 2021 и уште 20 милиони евра во 2022.

На овој начин, Борусија Дортмунд ќе има доволно средства за сега да ангажира соодветна замена, а ќе ги добие и бараните 120 милиони евра.

Време е за коренити промени на економскиот систем во Хрватска.

повеќе

Јавното здравје и економијата одат заедно и во време на пандемија, па затоа најдобриот начин да ѝ се помогне на економијата во оваа криза е ако се воведат адекватни рестрикции за пандемијата да се стави под контрола.

повеќе

Стопанската комора на Македонија со донесувањето на 4-тиот сет на мерки гледа остварување на ветеното дека Владата на РСМ и во услови на здравствено- економска криза ќе стои зад компаниите.

повеќе