Примера

Дали „Кралот“ се буди? Реал Мадрид ја победи Севиља во Андалузија (ВИДЕО)

Со гол на Карим Бензема, Реал Мадрид со 1-0 победи на гостувањето кај Севиља и освои три многу важни бодови во тежок период.

Кралскиот клуб беше во криза, но оваа победа на тешкото гостувањет кај Севиља може да ги промени работите.
 
Пред да влезе во денешниот меч, Реал Мадрид последен пат ја имаше победено Севиља на нејзин терен дури пред четири години, во 2015 година.
 
Реал Мадрид беше подобар противник, создаде повеќе шанси и на крајот заслужено победи, Севиља не упати ниту еден удар во рамките од голот на Куртоа кој по долго време успеа да ја сочува својата мрежа.
 
Клучниот момент се случи во 64. минута кога по центаршут на Карвахал, Бензема погоди со глава за победа на Реал Мадрид од 1-0.
 
Со овие три бода Реал Мадрид се искачи на второто место на табелата со 11 бода колку што има и лидерот Атлетик Билбао со подобра гол разлика.

Постојат различни фактори кои влијаат на нивото на ризик кога станува збор за перење пари. Тоа може да биде од клиенти, региони, производи или ризик од финансиски инструменти. Разбирањето на овие ризици, како и факторите што придонесуваат, им овозможува на надлежните органи многу поефикасно да се заштитат од перење пари поврзано со корупција.

повеќе

Ако идниот премиер биде македонски Албанец и ако успее сите граѓани на Македонија да се поклонуваат под едно знаме, тогаш – зошто да не!

повеќе

Стана премногу вообичаено да се слушнат повици за брза и сериозна одмазда како одговор на недокажани престапи на говорот и мислата, велат Ноам Чомски, Џ.К. Роулинг и 150 други интелектуалци во отворено писмо до јавноста.

повеќе