Фиорентина

Дали Фиорентина со мистериозна објава најави трансфер на Ибрахимовиќ? (ФОТО)

Златан Ибрахимовиќ синоќа и официјално се збогува со Лос Анџелес Галакси, а денеска Фиорентина со интересна објава можеби го најави неговото доаѓање. 

Ибрахимовиќ е слободен играч откако заврши со обврските кон Лос Анџелес Галакси, тој се поврзува со враќање во Серија А.
 
Синоќа на социјалните мрежи Ибра напиша: „Дојдов, видов, освоив. ЛА Галакси ти благодарам што направи повторно да се почувствувам жив. До фановите на Галакси - го сакавте Златан, ви го дадов Златан. Нема на што. Приказната продолжува... Сега повторно одете гледајте бејзбол“.
 
Денеска Фиорентина преку својот официјален профил објави бејзбол топка, а според некои тоа може да се протолкува и како доаѓање на Ибрахимовиќ во клубот.
 

„Каде да летнеме викендов е пристап што како таков повеќе нема да постои“...

повеќе

Зголемувањето на парите за финансирање на партиите не помагаат во поттикнувањето на политичката активност на граѓаните, туку веројатно и делуваат контрапродуктивно, зголемувајќи ја недовербата во партиите и политичарите.

повеќе

За помалку од еден месец по олеснувањето на рестриктивните мерки, Косово се соочува со нагло зголемување на бројот на случаи со ковид-19, 

повеќе