Стана хит на социјалните мрежи

Даер наградата за играч на мечот ја стави на ВЦ шолја и рече: Природата ме повика! (ФОТО)

Даер имаше најголема оценка меѓу фудбалерите на мечот Тотнем - Челси, ја доби наградата за играч на натпреварот но имаше и свое шоу кога ненадејно излезе од теренот и отиде во тоалет.

Во текот на второто полувреме Даер излезе од теренот и отиде во тоалет, Мурињо тргна по него во соблекувалната да го бара. Дефанзивецот сега го објаснува моментот, а наградата за играч на мечот ја стави на ВЦ шолјата и објави фотографија на својот инстаграм профил.

Многу сум среќен и горд на тоа како одигравме со исклучок на првите 15 минути. Им дадовме преголема почит, но потоа бевме фантастични“, вели Даер.

Откако играв во неделата, не беше лесно сега, можеби тоа беше причината поради која морав за момент да излезам но поминавме“.

„Жозе не беше среќен, но не можев ништо да направам околу тоа, природата ме викна. Слушнав дека имало шанса додека бев надвор од теренот, но за среќа не постигнале гол“.

Сликата на Даер од наградата за играч на натпреварот и ВЦ шолјата. Тој напиша: „Вистинскиот играч на мечот“.

 
 
 
View this post on Instagram

The real M.O.M

A post shared by Eric Dier (@ericdier15) onSep 29, 2020 at 2:27pm PDT

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе