Лига на шампиони

Црвена звезда со пораз се враќа од Казахстан (ВИДЕО)

Фудбалерите на Црвена звезда го загубија првиот натпревар против Каират Алмати во второто квалификациско коло, белградскиот гигант беше поразен со 2-1. 

Црвена звезда имаше серија од девет месеци без пораз, денеска конечно ја почувствуваа горчината на загубен меч.
 
Каират дојде во водство во 24. минута со гол на Канте, а Хрватот Макановиќ со автогол во 57. минута го изедначи резултатот. На десет минути пред крајот Бањак погоди за победа од 2-1.
 
 
 

Зголемувањето на цените на храната се случува од причини кои се многу посложени отколку зголемувањето на другите цени, така што справувањето со тие причини бара различни стратегии. 

повеќе

Оние кои што најмногу сакаат карикатури засновани на црн хумор, имале највисоки мерки на вербалните и невербалните тестови на интелигенција, односно потребна е извесна интелигенција, добро расположение и смиреност да се препознае и ужива во црниот хумор, покажуваат истражувањата.

повеќе

Засега нема причина за паника, но треба внимателно да му пристапиме на наративот дека омикрон предизвикува лесна форма на КОВИД-19 која побрзо ќе доведе до крај на пандемијата.

повеќе