Лига на шампиони

Црвена звезда со пораз се враќа од Казахстан (ВИДЕО)

Фудбалерите на Црвена звезда го загубија првиот натпревар против Каират Алмати во второто квалификациско коло, белградскиот гигант беше поразен со 2-1. 

Црвена звезда имаше серија од девет месеци без пораз, денеска конечно ја почувствуваа горчината на загубен меч.
 
Каират дојде во водство во 24. минута со гол на Канте, а Хрватот Макановиќ со автогол во 57. минута го изедначи резултатот. На десет минути пред крајот Бањак погоди за победа од 2-1.
 
 
 

Стратешко партнерство на македонската влада со Зока енерџи солушнс, компанија регистрирана за обработка и отстранување на опасен отпад, не е правилен начин за решавање на проблемот во мала држава како Македонија.

повеќе

Цивилизацијата би можела да се дефинира како глутница која има рационална потреба да ги легитимира и образложи своите колежи, грабежи и узурпации.

повеќе

„Сакајќи ја Америка и должејќи ѝ ја првата верност нејзе, ние ќе бидеме безвредни синови и ќерки на Америка ако немаме љубов во нашите срца за почвата што нè хранеше во нашето детство, за јазикот што го зборуваме и што го немаме заборавено...“

повеќе