Лига Европа квалификации

Црвена звезда со една нога е во групната фаза од Лига Европа, убедлива победа над Клуж

Црвена звезда со 4-0 го совлада тимот на Клуж и реваншот во Романија би требало да биде само формалност. 

Црвена звезда е многу блиску до пласманот во групната фаза од Лига Европа откако во Белград четири пати ја тресеше мрежата на Клуж.
 
Павков ја отвори серијата погодоци уште во петтата минута, Катаи во 38. даде гол за водство од 2-0, со тој резултат се отиде на одморот.
 
Црвена звезда во вториот дел даде уште два гола, Ел Фарду Бен еден и Иваниќ ја затвори серијата погодоци.
 
 
 

Tреба да ја прифатиме технологијата, наместо да се плашиме од неа, а и игрите се дел од тој процес. 

повеќе

Moжно ли е стотици кандидати за градоначалници три недели да ветуваат, а никој да не каже од каде средства за таа намена т.е. никој да не го спомене зборот децентрализација кој претставува клуч за било какво ветување?

повеќе

Капиталното дело на Танас Вражиновски „Македонска народна митологија“, упатува на потребата нашата наука постојано да се враќа на извориштата на македонската култура и писменост, создавани од светите браќа Кирил и Методиј и од нивните ученици и следбеници, светите Климент и Наум Охридски. 

повеќе