Лига Европа ждрепка

Црвена звезда против Милан во нокаут фазата од Лига Европа

Денеска во Нион беа извлечени и двојките за 1/16 финалето во Лига Европа, Црвена звезда ќе игра против Милан, интересен ќе биде и двобојоот меѓу Реал Сосиедад и Манчестер јунајтед. 

Црвена звезда за противник во 1/16 финалето од Лига Европа го доби Милан, Реал Сосиедад ќе игра против Манчестер јунајтед, а интересен ќе биде и дуелот меѓу Бенфика и Арсенал. Динмо Загреб и Адеми ќе излезат на мегдан со тимото на Краснодар.
 
ЛЕ 1/16 финале: 
 
Волфсбергер - Тотнем
Динамо Киев - Клуб Бриж
Реал Сосиедад - Манчестер јунајтед
Бенфика - Арсенал
Црвена звезда - Милан
Антверпен - Глазгов Ренџерс
Славија Прага - Лестер
Салцбург - Виљареал
Брага - Рома
Краснодар - Динамо Загреб
Јанг Бојс - Баер Леверкузен 
Молде - Хофенхајм 
Гранада - Наполи 
Макаби Тел Авив - Шахтар 
Лил - Ајакс
Олимпијакос - ПСВ Ајндховен
 
Првите натпревари се играат на 18 февруари, реваншите се на 25 февруари.
 
 

Во македонскиот интернет простор постојано се појавуваат и гаснат портали, со што засекогаш исчезнуваат и објавените содржини.

повеќе

Пред неколку недели се наврши една година од почетокот на пандемијата. Ковид-19 ги разоткри системските проблеми во здравствениот систем и другите институционални гранки на Косово.

повеќе

Ако не се претвориме во систем на вакцинални касти („Тргни ги твоите Астразенека-шепи од мојот Фајзер-дедо“), може да застраниме кон вакцинални пасоши со сомнителна валидност („Врвката на оваа пропусница не е во нијанса одобрена од СЗО!“).

повеќе