Црвена звезда

Црвена звезда потпиша нов договор со Дејан Станковиќ

Дејан Станковиќ ќе остане тренер на Црвена звезда, тој денеска потпиша нов тригодишен договор со црвено-белите. 

Иако се шпекулираше дека Станковиќ ќе замине од Црвена звезда и ќе стане тренер на тим од Серија А, сепак тоа нема да се случи. Двете страни постигнаа договор за продолжување на соработката.
 
„Дејан Станковиќ го продолжи договорот со Црвена звезда. Тој стави потпис на договор до 2025 година“, соопшти српскиот клуб.
 
Утре се игра големото финале од Купот на Србија меѓу Црвена звезда и Партизан, доколку црвено-белите победат, ќе ја освојат двојната круна.

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе

Самостојните уметници не се доволно мотивирани да создаваат. 

повеќе