Презентирани финалните проекти

Црвена звезда ќе има еден од најубавите стадиони во Европа (ВИДЕО)

Легендарната „Маракана“ во Белград, или сегашниот „Рајко Митиќ“ наскоро ќе добие сосема нов изглед, модерен и ќе биде еден од најубавите стадиони во Европа.

Црвена звезда планира комплетна реконструкција на стадионот, за таа цел пред извесно време распиша конкурс од кој произлегоа неколку решенија.
 
Клубот ги презентираше финалните проекти, а кој од нив и да биде избран јасно е дека Црвена звезда ќе има извонредно фудбалско здание.
 

Сега, кога нашата држава ја предводат анационални лидери, кога супериорната бугарска власт смрди од агресивен национализам, ќе биде тешко да се изгради цврсто пријателство.

повеќе

Иако Буџетот 2020 е популистички, сепак со цврстите ставови за отфрлање на субвенциите за возила и за промена на даночната политика на СДСМ, како и во идејата за понатамошно отворање на Министерството за финансии се наѕира дека Ангеловска знае што прави.

повеќе

Да се стави точка на великобугарскиот шовинизам е насловот позајмен од едно писмо напишано во јули 1946 година од Илинденската организација до Владата на слободна Македонија.

повеќе