Лига на шампиони квалификации

Црвена звезда ја помина Тирана, ПАОК го исфрли Бешикташ (ВИДЕО)

Црвена звезда со минимални 1-0 победи на гостувањето кај Тирана, ПАОК со 3-1 триумфираше над Бешикташ. 

Црвена звезда потешко од очекувањата ја помина Тирана, српскиот клуб постигна само еден гол, но тој беше доволен за пласман во следното квалификациско коло од Лигата на шампионите.
 
Мрежите мируваа се до 62. минута кога по асистенција од Катаи, Томане со глава реализираше за водство на Црвена звезда кое на крајот се покажа и како конечен резултат.
 
Во грчко-турскиот дуел ПАОК со 3-1 го победи Бешикташ. Цолис постигна два гола, еден даде Пелкас, домаќините промашија и пенал. Ларин беше стрелец на почесниот погодок за Бешикташ.
 

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе