Лига Европа

Црвена звезда ја победи Брага, пораз на Динамо Загреб од Вест Хем (ВИДЕО)

Црвена звезда успеа да дојде до трите бода од дуелот со Брага откако во Белград славеше со 2-1, Вест Хем во Загреб го совлада Динамо со 2-0. 

Црвена звезда со поддршка од навивачите на стадионот „Рајко Митиќ“ успеа да ја победи Брага во еден рамноправен меч.
 
Црвено-белите дојдоа во водство во 75. минута со гол на Родиќ со глава, но радоста траеше кратко бидејќи веќе во следната минута Галено погоди за 1-1.
 
На пет минути до крајот Црвена звезда доби пенал кој го реализираше Катаи за победа од 2-1.
 
Адеми го одигра целиот меч, Рстовски беше заменет во 63. минута од дуелот меѓу Динамо Загреб и Вест Хем кој го добија гостите со 2-0.
 
Антонио во 22. минута и Рајс по пет минути игра во втрото полувреме погодија за Вест Хем.
 
Галатасарај со 1-0 го победи Лацио, Бетис со 4-2 славеше над Селтик, Баер Леверкузен со 2-1 беше подобар од Ференцварош.
 
Митјиланд и Лудогорец одиграа 1-1, со ист резултат заврши и дуелот меѓу Локомотив Москва и Марсеј, Генк со 1-0 го победи Рапид во Виена.
 

Сѐ поочигледно е дека наместо Заев да направи чистка и да замети, граѓаните ќе го изметат него и СДСМ.

повеќе

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе

Насловот асоцира и на резултатите од изборите, кои, кога ќе излезе оваа колумна, ќе бидат познати, иако најретко споменуван збор во кампањата беше зборот ДЕЦЕНТРАЛИЗАЦИЈА, кој е единствен начин за остварување на сите „големи“ ветувања што ги слушнавме изминативе две недели.

повеќе