166. дерби меѓу големите ривали

Црвена звезда го доби вечното дерби против Партизан и се врати во игра за титулата (ВИДЕО)

Црвена звезда со 2-0 го победи Партизан во 166. вечно дерби и дојде на само два бода до црно-белите кои се лидери на табелата во српското првенство. 

Фото: ФК Црвена звезда
Пред прекрасна атмосфера на „Рајко Митич“ се одигра големото дерби меѓу Црвена звезда и Партизан. На црвено-белите им требаше победа за да се вратат во игра бидејќи пред овој меч Партизан им бегаше со пет бода.
 
Црвена звезда ја исполни мисијата, со голови на Охи во 29. и Катаи во 42. минута го победи Партизан,
 
Гостите мечот го завршија со играч помалку откако во 86. минута Здејлар доби втор жолт картон.
 
По 24 одиграни кола Партизан е прв со 65 бодови, Црвена звезда има 63.
 

Легенда под Главна слика

Фото: ФК Црвена звезда

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе

Иако е важно да бараме решенија за нашата заедничка историја и да се обидеме да ги разликуваме фактите од пропагандата, зарем не е исто така важно да научиме да живееме заедно и покрај нашите различни и силно политизирани гледишта?

повеќе

Нашето општество е социјално неправедно, а социјалната неправда е, и ќе биде погубна.

повеќе