Петта титула по ред

Црвена звезда е шампион на Србија, и голманот Борјан даде гол! (ВИДЕО)

Црвена звезда ја освои петтата шампионска титула по ред, вкупно 33. во клупската историја откако денеска на свој терен го совладаа Вождовац со 3-1 и завршија со два бода пред Партизан. 

Резултатот го отвори Катаи во 40. минута, а по девет минути игра во вториот дел Иваниќ постигна гол за 2-0. Во 67. минута Вождовац намали преку Милојевиќ на 2-1.
 
Во самиот финиш од мечот Црвена звезда доби пенал, а одлуката падна голманот Борјан да го изведе ударот од белата точка. Тој успешно ја заврши работата, даде гол по што славјето можеше да почне.
 

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе

Самостојните уметници не се доволно мотивирани да создаваат. 

повеќе