Лига Европа

Црвена звезда без пораз доживеа елиминација од Милан, храбро издание на српскиот тим (ВИДЕО)

Црвена звезда одигра 1-1 на гостувањето кај Милан, српскиот тим се покажа во одлично светло, беше блиску до сензација, но на крајот Милан е тој што продолжува да игра во Лига Европа. 

Милан не успеа да ја победи Црвена звезда во ниту еден од двата натпревари, но поради гол повеќе во гости оди во осминафиналето.
 
Малку фалеше Црвена звезда уште еднаш да направи сензација со играч помалку, белградскиот тим имаше шанси, а кога истекуваше судиското продолжение имаа и корнер, но судијата свирна крај и не им дозволи да го изведат. Фудбалерите и стручниот штаб на Звезда беа бесни на таквата одлука.
 
Милан поведе уште во деветата минута со гол од пенал на Кеси, но веќе во 24. минута Бен изедначи на 1-1.
 
Во 70. минута Гобељиќ заработи втор жолт картон, но ниту тогаш Звезда не се откажа, продолжи да напаѓа и да бара втор гол. Сепак Милан се провлече.

Црвена звезда одигра храбар меч и навивачите на овој тим треба да бидат горди со изданието на фудбалерите и покрај елиминацијата.

Опседнатоста со лесна и брза заработувачка, завидливоста и љубомората кон побогатите, невидената мрзливост комбинирана со желбата за убав и прилично ситуиран живот, од Македонците создаде зомбизирани суштества кои лутаат низ времето и просторот, без патоказ и без изграден вредносен ориентир по кој ќе се водат низ животот.

повеќе

Иако новогодишните честитки во јануари оваа година, беа најчесто за здравје и со желба за „старото нормално“, првите три месеци од 2021 година не навестуваат крупни промени околу тоа кој ќе биде повторно најизговорениот збор и во периодот кој претстои. 

повеќе