Циркуз кој ретко се гледа

Човек да се чуди: ФФШ ја казни Барса со смешни 300 евра, а „каталонците“ решија да се жалат

Барселона за неправилности при трансферот на Антоан Гризман вреден 120 милиони евра доби смешна казна од 300 евра, но и покрај тоа лидерите на „каталонците“ решија да се жалат.

Обвинувањата од Атлетико дека Барса стапила во контакт со Антоан Гризман уште во март месец и си подала рака со Французинот за преселба на Камп Ноу додека тој се уште бил под договор со „колчонероси“ направи циркуз кој ретко се гледа.

Атлетико бараше 80 милиони евра, односно разликата во откупната клаузула од месец март (200 милиони евра) и откупната клаузула од месец јули (120 милиони евра), но Фудбалскате федерација на Шпанија денеска изрече симбилична парична глоба од 300 евра.

За ситуацијата да биде уште покомична, „каталонците“ ќе достават жалба и покрај тоа што поминаа приично лесно.

Мундо Депортиво вели дека на лидерите на Барса не им е до парите, туку се работи за нивната чест па ќе ги оспорат доказите кои покажувале дека имало недозволена комуникација со Антоан Гризман.

Бидејќи знаеме да се перчиме со секој што потекнал од нашиве простори, дури и до илјадито колено наназад (од Аминта III до Симона Халеп), јас ќе ја искористам приликава за да се погордеам со македонските гени на еден извонреден музичар: Васил Хаџиманов.

повеќе

Коста Абрашевиќ, Гоце Делчев... и десетици илјади современици кои потпишале дека „по род се...", за да можат да патуваат и да работат во ЕУ државите.

повеќе

Наместо ефтини штосови на прес конференциите на СДСМ, ВМРО и ДУИ, на кои во несвест паѓаат само  партиските послушници, нивните лидери треба да одговорат на конкретни прашања.

повеќе