Се поништува ли ваков гол?

Чигарини постигна луд гол од центар, се израдува убаво, па му го поништија (ВИДЕО)

Супергол беше постигнат на мечот меѓу Каљари и Фиорентина, Лука Чигарини погоди од половина терен, но голот беше поништен. 

Лука Чигарини даде фантастичен гол од половина терен, се израдува тој, неговите соиграчи и навивачите на Каљари, но судијата го поништи затоа што бил досуден индирект, а не класичен слободен удар.
 
Погледнете го голот, тажно е ваков гол да се поништи:
 

За жал многумина, а особено оние што треба, не може да ја видат историската димензија на оваа посета на еден папа на нашата земја.

повеќе

Кога знаеме како функционира кризата на претставеност, можеме да спречиме повторување на историјата, кое можеби овој пат би имало и многу полоши последици по демократското општество.

повеќе

Деновиве Владата донесе одлука за формирање на ново министерство. А и така, по глава на жител, верувам, рекордери сме по министерства и министри. Оттука, размислував зошто да не предложам да се формира уште едно – за „спречување автоголови".

повеќе