Проблеми за селекторот Ангеловски

Четворица репрезентативци имаат стомачен вирус пред мечот со Лихтенштајн

Македонската фудбалска репрезентација се соочува со неочекуван проблем во пресрет на дуелот со Лихтенштајн, четворица играчи се жалат на стомачен вирус.

Фудбалската федерација на Македонија потврди дека четворица репрезентативци се жалат на стомачни мачнини, а лекарскиот тим презема мерки за тие да бидат оспособени за утрешниот меч со Лихтенштајн.
 
Поради ова е одложен денешниот тренинг кој требаше да се одржи во 11 часот, тој е преместен за 17:30 часот.
 
Македонија утре во 20:45 часот игра против Лихтенштајн во рамките од третото коло од Лигата на нации.
 

Новинарите на хрватски ТРИС се приклучија во патувачкиот новинарски карван до земјата без име.

повеќе

Лидерството на опозициската ВМРО-ДПМНЕ мора да излезе јавно, на прес конференција, заедно со сите пратеници, и да објават прекин на секакво понатамошно учество во дискусија на собраниската седница.

повеќе

Според Агенцијата за вработување, најмногу невработени има меѓу дипломираните правници, економисти, професори по одделенска настава на македонски и албански јазик и социјални работници. 

повеќе