Премиерлига

„Честитка“ со четири голови од Манчестер Сити за Ливерпул (ВИДЕО)

Манчестер Сити со убедливи 4-0 го победи Ливерпул кој го одигра првиот меч откако ја завери титулата во Премиерлигата. 

Натпреварот почна со шпалир кој го направија играчите на Манчестер Сити за фудбалерите на Ливерпул кои на Етихад влегоа како нови шампиони на Англија.
 
Но откако почна мечот домаќините немаа почит за противникот, напротив ја наполнија неговата мрежа.
 
Де Брујне погоди од пенал, по еден гол дадоа Стерлинг и Фоден, а серијата заврши со автогол на Окслејд Чембрлејн.
 
Во текот на мечот Ливерпул имаше неколку убави шанси за гол, погодија и статива, но не успееа да ја затресат мрежата на Едерсон. 

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе

Се поставува прашањето, дали треба да се жртвува слободата за сметка на жртвите кои се последица од вирусот, кој не можеме да го спречиме освен со строги санкции и мерки?

повеќе