Втор странски предизвик за македонскиот фудбалер

Чешмеџиев се пресели во Славија Софија

Константин Чешмеџиев е нов фудбалер на Славија Софија која денеска и официјално го претстави македонскиот фудбалер. 

Чешмеџиев во бугарскиот клуб оди како слободен играч откако му заврши договорот со Шкупи.
 
Чешмеџиев кој игра како дефанзивец, а може да игра и во средниот ред, во минатата сезона одигра 27 натпревари за Шкупи во ПМФЛ, имаше еден гол и една асистенција.
 
Тој претходно играше и за Шкендија, Македонија ЃП и Академија Пандев, а во странство настапуваше за Вележ од Босна и Херцеговина.
 
 

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе