Чешмеџиев продолжува во странство, ќе игра за Вележ

Македонскиот дефанзивен фудбалер кој си замина од Шкендија, Константин Чешмеџиев кариерата ќе ја продолжи во Босна и Херцеговина, во тимот на Вележ. 

Иако имаше понуда за продолжување на соработката со Шкендија и интерес од други македонски клубови, Чешмеџиев одлучи кариерата да ја продолжи надвор од Македонија.
 
Поранешниот младински репрезентативец на Македонија утре ќе замине во Босна и Херцеговина каде треба да стави потпис на договор со Вележ.
 
Чешмеџиев кариерата ја почна во Работнички, а играше уште и за Пелистер, Македонија ЃП, Академија Пандев и Шкендија.

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе