Премиерлига

Челси убедлив кај Барнли, одлична партија на момците на Лампард (ВИДЕО)

Челси со 3-0 победи на гостувањето кај Барнли, сините одиграа одличен меч, а Менди уште еднаш ја сочува својата мрежа. 

Зијеш кој ги пропушти воведните мечеви поради повреда, покажува дека ќе биде големо засилување за Челси, по погокот во Лигата на шампионите, денеска стрелаше прецизно и во Премиерлигата.
 
По асистенција од Абрахам, Зијеш во 26. минута го отвори натпреварот.
 
Во 63. минута Зума со глава постигна убав погодок за 2-0, а конечните 3-0 беа дело на Вернер во 70. минута.

Во време кога турската лира е во историски пад, Турција мора да надмине бројни предизвици за целосно да закрепне од кризата.

повеќе

Многумина од учесниците во македонската сага, нивните деца и внуци прашуваат: Зошто не можеме да се вратиме во земјата на нашите предци?

повеќе

Утрово осамна уште еден ден од ноември, 20-от ден од месецот. Остануваат точно уште 456 дена до 100-годишнината од коморскиот систем во нашата земја.

повеќе