Премиерлига

Челси убедлив кај Барнли, одлична партија на момците на Лампард (ВИДЕО)

Челси со 3-0 победи на гостувањето кај Барнли, сините одиграа одличен меч, а Менди уште еднаш ја сочува својата мрежа. 

Зијеш кој ги пропушти воведните мечеви поради повреда, покажува дека ќе биде големо засилување за Челси, по погокот во Лигата на шампионите, денеска стрелаше прецизно и во Премиерлигата.
 
По асистенција од Абрахам, Зијеш во 26. минута го отвори натпреварот.
 
Во 63. минута Зума со глава постигна убав погодок за 2-0, а конечните 3-0 беа дело на Вернер во 70. минута.

Во чест на Меѓународниот ден на трудот, вреди да се разгледа состојбата со работничките права во државата, да се направи краток осврт на изминатата година и да се согледа што може да се направи за да се насочат работите кон подобро.

повеќе

Таквиот вид на анахрон национал-романтизам, со речиси апологетски однос кон окупаторската политика на Бугарија во Втората светска војна, штетна е за хармонизација на односите на Балканот, пред сѐ на Бугарија со РСМ, но и со Србија.

повеќе

Некогаш да градиш на три континенти, а денес да не ја градиш сопствената држава.

повеќе